O WYDARZENIU
CFA Investment Summit
Gala CFA Excellence Awards

Globalnie venture capital z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Dowodem na to jest chociażby rosnąca skala inwestycji, których dokonały fundusze VC w Europie – 14 mld dolarów w 2016 i prawie 20 mld w 2017 (30 proc. wzrostu). Dzieje się tak ponieważ nowoczesna gospodarka napędzana jest w dużej mierze poprzez innowacje i nowe technologie. Te jednak nie mają szansy na ujrzenie świata, dopóki na rynku nie pojawią się zaawansowane instrumenty finansowania. Dlatego, aby umocnić pozycję gospodarczą, potrzebne jest wdrożenie sprawnej struktury inwestowania w rewolucyjne pomysły. 

Równolegle w Polsce wciąż brakuje przemyślanych inwestycji, odpowiedniego doświadczenia zarządzających funduszami (zwłaszcza w niszowych sektorach gospodarki), a przedsiębiorcom – wiedzy nt. dobrych praktyk w zakresie venture capital. Silnym hamulcem w rozwoju naszego rodzimego rynku jest również brak zaufania pomiędzy inwestorami a funduszami zarządzającymi środkami finansowymi (stąd ogromne znaczenie etyki i dobrych praktyk), a także brak współpracy pomiędzy biznesem a ośrodkami naukowymi w Polsce. Zaangażowanie tych dwóch grup jest kluczowe dla rozwoju innowacyjności oraz takich gałęzi gospodarki, jak technologie, FinTech czy biotechnologia.

Idąc za światowymi trendami, wśród których VC jest zdecydowanie na czasie, CFA Society Poland przyjrzy się temu zagadnieniu podczas corocznej konferencji pt. "Polski rynek VC – jak blisko nam do światowej ligi?", podczas której dzięki udziałowi ekspertów, praktyków postaramy się przyjrzeć VC oczami zespołów zarządzających i inwestorów na rynku VC (general/limited partners), porozmawiamy o najważniejszych regulacjach mających wpływ na ten sposób inwestowania oraz funkcjonowanie funduszy, jak i przyjrzymy się praktykom z kręgu VC pod kątem etycznym. Tematyka konferencja pośrednio wiąże się z zagadnieniami, któremu Stowarzyszenie przyglądało się w roku poprzednim, tj. nowym technologiom, trendom w obszarze FinTech oraz przyszłości zawodu finansisty w cieniu postępującej automatyzacji i artificial intelligence.

Poprzez tematykę konferencji Stowarzyszenie chce przyciągnąć uwagę wszystkich profesjonalistów związanych z branżą inwestycyjną i pracujących na rzecz największych instytucji branżowych w regionie środkowoeuropejskim, dla których klasa aktywów spod znaku VC stanowi wciąż niewykorzystany potencjał rynkowy.

Konferencję zakończy Gala CFA Excellence Awards, podczas której najlepszym finansistom na rynku zostaną wręczone wyróżnienia w 5 kategoriach: Zarządzający, Dyrektor Finansowy, Dyrektor ds. Kontrolingu, Menedżer w Centrum Usług Wspólnych oraz Dyrektor Ryzyka – Instytucja Finansowa. Nad merytoryką plebiscytu czuwać będzie kapituła złożona z przedstawicieli firm działających w obszarze finansów, nauki oraz konsultingu.

Tegoroczna konferencja to kolejna odsłona konferencji skupiającej profesjonalistów związanych z branżą inwestycyjną przy współudziale gości zagranicznych. W ubiegłym roku w Centrum Giełdowym praktycy i teoretycy rynku wspólnie dyskutowali o przyszłości dynamicznie rozwijającego się fenomenu FinTech.


Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj »

PROGRAM

Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji:
Zapewniamy tłumaczenie konferencji z języka polskiego na język angielski

Miejsce: MsMermaid – Conference Center at The Tides
Data: 20 listopada 2018 r.

 

9:30–10:00 Rejestracja i poranna kawa

 

9:00–9:10 Oficjalne otwarcie konferencji

  • prof. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland

9:10–9:30 Wystąpienie gościa honorowego

9:30–10:10 Wystąpienie: Czy polski rynek VC ma się czego wstydzić na tle innych krajów? Analiza aktualnych trendów

10:10–10:30 Przerwa kawowa

10:30–11:30 Panel dyskusyjny: Branże wymarzone dla polskich VC w tej dekadzie

 

11:30–12:15 Panel dyskusyjny: Kiedy Polski rynek VC osiągnie dojrzałość rynkową? Perspektywa& general partners (GPs)


12:15–13:00 Obiad


13:00–13:40 Wystąpienie gościa specjalnego: Michael McMillan, CFA na temat etyki 

 

13:40–14:30 Dlaczego inwestycje VC mogą być atrakcyjną alternatywną inwestycyjną dla inwestorów instytucjonalnych w przyszłości?  Spojrzenie limited partners (LPs)14:30–14:50 Panel dyskusyjny: Bariery systemowe a wsparcie regulacyjne. Państwo jako partner?


15:30–16:00 Zakończenie konferencji, podsumowanie oraz Gala CFA Excellence Award

 

16:00–17:00 Koktajl

PRELEGENCI
Specjaliści, których spotkasz
Prezes CFA Society Poland. Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Były dyrektor w CFA Institute odpowiedzialny za standardy etyczne i zawodowe. Stworzył również i opracował najważniejsze treści edukacyjne, z których korzysta Instytut. Wykładowca na stanowisku profesora na uczelniach: Johns Hopkins University’s Carey School of Business oraz George Washington University’s School of Business, gdzie specjalizował się w obszarze księgowości i finansów. Doświadczenie zdobywał jako analityk papierów wartościowych oraz portfolio manager w takich organizacjach, jak m.in. Bailard, Biehl, Kaiser oraz Merus Capital Management. Poza tytułem CFA posiada również licencję CPA (Certified Public Accountant) oraz CIC (Chartered Investment Counselor). Ukończył Uniwersytet w Pensylwanii oraz George Washington University, gdzie uzyskał tytuł doktora. Absolwent studiów MBA na Stanford University.
Od marca 2014 roku związany z funduszem Inovo.vc, od listopada 2014 roku jest Prezesem Inovo. W spółce odpowiada m.in. za selekcję przedsiębiorstw. Wcześniej pracował przy dużych transakcjach M&A w Rothschildzie oraz jako analityk w Penta Investments przy transakcjach Empik & Media Fashion. Były członek Rady Nadzorczej Empiku.
Wspózałożyciel i General Partner funduszu OTB Ventures inwestującego w spółki technologiczne w CEE/Izraelu. Wcześniej przez 18 lat Wiceprezes, Członek Komitetu Inwestycyjnego i Dyrektor Zarządzający Intel Capital odpowiedzialny za działalność w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Indiach. W latach 2004–2010 Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Karierę zawodową rozpoczął w 1990 roku jako Analityk Finansowy w Paribas Capital Markets Group. Od 1993 roku pracował w Banexi jako Specjalista ds. Inwestycji w Polsce. W latach 1995–1999 pełnił funkcję Wiceprezesa w Poland Growth Fund. Marcin Hejka zainwestował i zasiadał w zarządach szeregu spółek, w tym: AVG, Mall.cz, WP.pl, Sigfox, Ozon, Fortumo, Centrum.cz, KupiVIP, Elmodis, APi.ai, Index.hu, CG Trader, Nokta, SpaceKnow, Minit i innych. Zasiadał również w radach nadzorczych: Banku Komunalnego S.A. (1995–1999), Kredyt Banku (1997–1999) i Agora (2008–2013). W latach 1998–1999 pełnił funkcję Wiceprezesa Rady Nadzorczej spółki Dromex. Z wykształcenia jest ekonomistą. Studiował na Uniwersytecie Gdańskim.
Ekspert w wykorzystywaniu rozwiązań technologicznych na rynkach kapitałowych. Były Prezes Zarządu i współzałożyciel firmy sektora fintech Turbine Analytics. Partner w funduszu Data Ventures. Posiadacz tytułów CFA oraz CAIA. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Finanse i Rachunkowość. Autor licznych publikacji związanych z finansami i technologiami.
Dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Zarządza PSIK od 11 lat, realizując cele statutowe stowarzyszenia, którymi jest przede wszystkim wspieranie rozwoju sektora private equity/venture capital w Polsce i reprezentacja interesów tego sektora. Reprezentowała Polskę jako ekspert w dziedzinie private equity/venture capital w Komisji Europejskiej. Przed rozpoczęciem pracy w PSIK w 2003 roku zasiadała w zarządzie niezależnego operatora telekomunikacyjnego El-Net S.A. Doświadczenie w branży private equity zdobyła w Enterprise Investors. Na początku transformacji pracowała w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Jest absolwentką wydziału handlu zagranicznego w SGPiS (SGH).

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Dla prawidłowego wypełnienia formularza konieczne jest wypełnienie pól oznaczonych (*)

ORGANIZATORZY
DBAJĄ O ORGANIZACJĘ EVENT'ÓW

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

Kontakt:

Monika Grabek
Executive Director
Tel. +48 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org

Jakub Jański
Communication Coordinator
Tel. +48 798 068 139
e-mail: jakub.janski@poland.cfasociety.org

e-mail: office@cfa.com.pl
www.cfasociety.org/poland

PARTNER INSTYTUCJONALNY
PARTNER INSTYTUCJONALNY
PARTNER WSPIERAJĄCY
PARTNER HONOROWY