O WYDARZENIU
CFA Risk Summit

Zarządzanie ryzykiem to niezmiennie jeden z komponentów Programu CFA. W odpowiedzi na niesłabnące zainteresowanie tym obszarem w finansach, CFA Society Poland zaprasza na CFA Risk Summit 2019. Od przyjęcia skutecznej polityki, odpowiednich procedur i dobrych praktyk często zależy powodzenie danego projektu, jednak aby to nastąpiło, potrzebne jest zidentyfikowanie ryzyka i zaplanowanie dalszego postępowania.

CFA Society Poland wraz z gronem ekspertów pragnie pochylić się nad kilkoma sferami, które kształtują nowoczesne oblicze finansów i pozwalają skutecznie ewaluować ryzyko, a następnie pracować nad jego minimalizacją. Wspólnie spojrzymy w przyszłość zarządzania ryzykiem bankowym oraz ryzykiem rynkowym – jakie trendy zagoszczą w tych dziedzinach? Odpowiedzi będziemy szukać, biorąc pod uwagę odpowiednie regulacje, oczekiwaniach klientów oraz ewolucję analityki.

CFA Risk Summit 2019 to także okazja, by zastanowić się nad rolą technologii w branży inwestycyjnej i jej wpływem na rozwój dobrze prosperującej firmy z tego sektora, a także nad zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI) w wycenie inwestycji i zarządzaniu ryzykiem. Nie należy przy tym zapominać jednak o niezmiennie kluczowym czynniku wpływającym na ryzyko – człowieku i podejmowanych przez niego decyzjach. W zrozumieniu tej tematyki pomoże nasz Gość Honorowy, prof. Roger G. Ibbotson z Yale School of Management, który w specjalnym wystąpieniu przedstawi swoje spojrzenie na finanse behawioralne.

Strategie banków i innych instytucji finansowych już teraz biorą pod uwagę wszystkie powyższe zagadnienia, mamy więc nadzieję, że dzięki CFA Risk Summit 2019 nasza społeczność z powodzeniem dokona wymiany doświadczeń, która pozwoli sprostać wyzwaniom z dziedziny ryzyka.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji poprzez uzupełnienie formularza poniżej.
Potwierdzenie udziału nastąpi w ciągu dwóch dni roboczych.


Gość specjalny



Gościem specjalnym naszej konferencji poświęconej tematyce ryzyka będzie profesor Roger G. Ibbotson, związany z Uniwersytetem w Yale (Yale University/YU). Doświadczony mówca i wykładowca. Od 2001 roku Chief Investment Officer w Zebra Capital Management, spółce wyspecjalizowanej w zarządzaniu aktywami. Laureat nagrody Markowitz Award Prize.

PROGRAM

Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

Miejsce: Hotel Polonia Palace, Al. Jerozolimskie 45, Warszawa
Data: 16 maja 2019 r.

 

14:00–14:30 Rejestracja i popołudniowa kawa

 

14:30–14:35 Oficjalne otwarcie konferencji

  • prof. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland

14:35–15:00 Wystąpienie: Cienkie ogony prognoz. Czy analitycy nie doceniają ryzyka?

  • Ignacy Morawski, Makroekonomista, SpotData.pl 

15:00–16:00 Panel dyskusyjny: Przyszłość zarządzania ryzykiem w bankowości

  • Uczestnicy panelu: Adam Lewandowski, CFA (Alior Bank), Piotr Smoleń, CFA (Symmetrical.ai), Sergius Flek, CFA (Goldman Sachs), Konrad Kompa, CFA, PRM (Credit Suisse), Bartek Ostrowski (UBS)
  • Moderator: Przemysław Barankiewicz, CFA (CFA Society Poland)
 

16:00–16:15 Przerwa kawowa

 
16:15–16:40 Prezentacja: Ryzyko klimatyczne a branża inwestycyjna, Maciej Bukowski (WiseEuropa)

16:40–17:40 
 Panel dyskusyjny: AI w procesie inwestycyjnym oraz zarządzaniu ryzykiem
  • Uczestnicy panelu: Michał Pastuszak, CFA (Synerise), Daniel Sandmann (Uniwersytet w Augsburgu, ICN Business School Nancy/Berlin), Mateusz Wiliński (Scuola Normale Superiore), Agata Chęcińska (deepsense.ai), Kamila Stępniowska (10Clouds)
  • Moderator: Piotr Serwin (Almondata)
 
17:40–18:00 Przerwa kawowa
 

18:00–19:00 Wystąpienie gościa specjalnego: A Bridge between Classical and Behavioral Finance

  • Prof. Roger Ibbotson, Yale School of Management

19:00–20:00 Zakończenie konferencji, networking

PRELEGENCI
Specjaliści, których spotkasz
Prezes CFA Society Poland. Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Ekspert fintech, od 2015 r. organizuje spotkania innowatorów usług finansowych - grupa FintechTrends. Finansista z międzynarodowym doświadczeniem, absolwent Middlesex University w Londynie. Przez 8 lat pracował w londyńskim City jako trader inwestując kapitał w rynkach finansowych. Po powrocie do Polski, Piotr zbudował dział asset management dla największej grupy banków spółdzielczych w Polsce oraz firmę tradingową inwestującą za pomocą algorytmów, a także przeprowadził szereg projektów doradczych dla polskich przedsiębiorstw. Obecnie wiceprezes firmy doradczej Almondata.
Ignacy Morawski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ekonomistów rynkowych. Przez wiele lat pracował w sektorze bankowym (WestLB, Polski Bank Przedsiębiorczości), gdzie pełnił rolę głównego ekonomisty odpowiedzialnego za analizy makroekonomiczne. W latach 2012-16 zdobył wiele wyróżnień w licznych rankingach prognostycznych, zajmując m.in. dwukrotnie miejsce na podium konkursu na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez Narodowy Bank Polski i "Rzeczpospolitą". Był również członkiem zespołu przygotowującego prognozy makroekonomiczne w Polskiej Akademii Nauk, pracował także w think tanku WiseEuropa. Karierę rozpoczynał jako reporter ekonomiczny "Rzeczpospolitej". Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Emerytowany profesor na Yale School of Management (kierunek: finanse). Jest również przewodniczącym i CIO spółki Zebra Capital Management. Doświadczony hedge fund manager. Doradca i były przewodniczący Ibbotson Associates, obecne Morningstar Company. Autor wielu książek i artykułów oraz badań z obszaru płynności, zwrotu z inwestycji, rynków międzynarodowych oraz wyceny. Autor niedawno opublikowanej książki pt. "The Euquity Risk Premium" oraz "Lifetime Financial Advice".
Michał Pastuszak posiada ponad 7-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów na rzecz wiodących firm sektora finansowego i IT. Obecnie odpowiada za rozwój produktów wykorzystujących AI w Synerise, w tym również w branży finansowej. Doświadczony ekspert z zakresu metodyk Agile. 
Adam Lewandowski, CFA, PRM obecnie pełni rolę Dyrektora Działu Zarządzania Ryzykiem Finansowym w Alior Banku. Odpowiedzialny m.in. za zarządzanie ryzykiem płynności, modelowanie bilansu w ramach zarządzania ryzykiem płynności, implementacja CRDIV/CRR oraz zarządzanie ryzykiem operacyjnym w obszarze skarbu. Ukończył Szkołę Główną Handlową oraz Politechnikę Warszawską. Wcześniej związany zawodowo z Komisją Nadzoru Finansowego oraz Narodowym Bankiem Polskim.
Członek zarządu CFA Society Poland i doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Komentator ekonomiczny, a w przeszłości m.in. redaktor naczelny Bankier.pl i internetowej odsłony "Pulsu Biznesu". 
Założyciel i Prezes Zarządu polsko-brytyjskiego startupu z sektora FinTech: Symmetrical.ai. Założyciel i Partner w funduszu Data Ventures. Były Prezes Zarządu i współzałożyciel firmy Turbine Analytics. Spółka została sprzedana do inwestora strategicznego w transakcji finansowanej przez globalny fundusz private equity. Posiadacz tytułu CFA. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Stanford Graduate School of Business. Autor licznych publikacji związanych z finansami i technologiami.
Daniel Sandmann jest doświadczonym mówcą i autorem wielu publikacji nt. regulacji, nowych technologii oraz strategii cyfrowych. Zarządzał wieloma projektami z obszaru międzynarodowych zmian regulacyjnych oraz pracował na stanowiskach związanych z compliance (m.in. Financial Services Group w Monachium). Wcześniej był dyrektorem w Deutsche Banku, gdzie był odpowiedzialny za kontakt z regulatorami rynków oraz koordynację audytu regulacyjnego. Pracownik naukowy na uniwersytetach w Münster oraz Barcelonie. Absolwent Uniwersytetu w St. Gallen oraz Harvard Law School.
Z wykształcenia fizyk. Interesuje się branżą finansową zarówno od strony naukowej, jak i biznesowej. Pracował na stanowisku Quantitative Researcher dla instytucji finansowych w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Brał udział w projektach dotyczących mikrostruktury rynku, w których uczestniczyli również naukowcy z Japonii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Obecnie pracuje na stanowisku badawczym w zepole zajmującym się finansami ilościowymi (Scuola Normale Superiore di Pisa) oraz jako konsulant dla BMLL Technologies.
Sergius Flek, Head of Credit Risk Poland w Goldman Sachs odpowiada za kilka obszarów związanych z ryzykiem, w tym product control, portfolio management oraz counterparty analysis. Przed objęciem bieżącego stanowiska Sergius Flek pracował w Londynie i Frankfurcie, zajmując się ryzykiem kredytowym.
Konrad Kompa odpowiada na zarządzanie ryzykiem w Credit Suisse na stanowisku dyrektora. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem, które zdobył w Londynie i Warszawie, pracując przede wszystkim w międzynarodowej bankowości inwestycyjnej. Jest jednocześnie dyrektorem w organizacji PRMIA Poland Chapter. Posiada tytuł CFA, CQF oraz FRM.
Doktor nauk ekonomicznych, Prezes WiseEuropa. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006-2013 Prezes fundacji IBS. Jest współautorem wielu polskich dokumentów strategicznych (m.in. Plan Hausnera, Polska 2030 – wyzwania rozwojowe, Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju do roku 2030 (Polska 2030 – trzecia fala nowoczesności).
Kierownik projektów oraz licznych komentarzy i artykułów prasowych dotyczących między innymi makroekonomii, polityki energetycznej, innowacyjności, systemu emerytalnego czy rynku pracy.
Agata Chęcińska, z wykształcenia fizyk teoretyk, pracowała naukowo w Polsce, Hiszpanii i Singapurze. Obecnie data scientist w zespole uczenia maszynowego deepsense.ai. Zajmuje się m.in. zastosowaniem technik uczenia maszynowego w obszarach giełdowych. 
Zajmuje się obszarem AI na rzecz rozwiązań biznesowych. Współpracuje z klientami z Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Obecnie pracuje na rzecz rozwoju biznesu w 10Clouds oraz zarządza zespołem projektowym odpowiedzialnym za uczenie maszynowe. Organizacja, z którą jest związana, specjalizuje się w tzw. computer vision oraz natural language processing. To również partner technologiczny amerykańskiej spółki Trust Stamp. W latach wcześniejszych zajmowała się data science oraz uczeniem maszynowym (programy edukacyjne) w deepsense.ai. Była doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Fotografka, miłośniczka kultury japońskiej oraz biegaczka.
Absolwent Uniwersytetu w Cambridge oraz Harvard Business School. Wcześniej zarządzał zespołem UBS Wealth Management Finance, pracował na stanowisku Partnera (obszar M&A) w Decius Equity, w obszarze private equity w Cooper Wallace w Londynie oraz na stanowisku dyrektora w Dziale Doradztwa dla Rynków Kapitałowych w Chatham Financial. Karierę rozpoczynał w Deutsche Bank w Londynie w obszarze bankowości międzynarodowej.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Dla prawidłowego wypełnienia formularza konieczne jest wypełnienie pól oznaczonych (*)

ORGANIZATORZY
DBAJĄ O ORGANIZACJĘ EVENT'ÓW

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

Kontakt:

Monika Grabek
Executive Director
Tel. +48 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org

Jakub Jański
Communication Coordinator
Tel. +48 798 068 139
e-mail: jakub.janski@poland.cfasociety.org

e-mail: office@cfa.com.pl
www.cfasociety.org/poland

PARTNER INSTYTUCJONALNY
PARTNER
PARTNER MEDIALNY
PARTNER WSPIERAJĄCY